Een roman in drie delen, met het korte verhaal Het adres van Marga Minco als fundament.
Isabel woont alleen in het huis van haar overleden moeder, waar alles rustig voortkrabbelt tot plotseling haar broer Louis zijn nieuwe vriendin Eva bij haar achterlaat. Koortsachtig houdt ze de nieuwe vrouw in de gaten, totdat ze een ontdekking doet waardoor afgedekte geheimen haar plotseling keihard in het gezicht slaan. Misschien is de oorlog niet helemaal voorbij.
Yael Van der Wouden (Tel Aviv, 1987) groeide op in Nederland. Ze studeerde literatuur in Utrecht en New York en is docent creatief schrijven. Haar debuut verscheen eerst in het Engels als The safekeep.
Meer informatie over dit boek en de schrijver vindt u hier
De Leesclub is een wekelijkse rubriek waarin Mieke van der Weij het boek van de week bespreekt en drie boekentips geeft. Lees hier haar recensie.
‘‘Ik las het met plezier, maar de hype is schromelijk overdreven’
Sadie Smith is een Amerikaanse geheim agent. Haar werk is illegaal, haar relaties zijn immoreel en haar opdrachtgevers vage figuren die gebaat zijn bij onrust. Op missie in Frankrijk moet Sadie een groep klimaatactivisten tot een opstand aanzetten. Terwijl ze meedraait in de dagelijkse routine van hun commune raakt ze in de ban van Bruno Lacombe, hun geestelijk leider. Bruno is een door de wol geverfde anarchist, een selfmade filosoof die nachtelijke epistels de ether in slingert en een terugkeer naar prehistorische leefgewoonten bepleit. De dag van de opstand nadert. Sadie dreigt haar grip op de activisten te verliezen. En ineens willen haar opdrachtgevers nog meer.
Uitgeverij Atlas Contact 400 blz. € 24,99 (e-boek € 13,99)
Colorado, 1864. Star, die als kind de Sand Creek Massacre overleefde, wordt gevangen gehouden in Fort Marion Prison Castle, waar hij Engels moet leren en zich onder dwang bekeert tot het christendom. Een generatie wordt zijn zoon Charles, de zoon van Star mishandeld door de man die ooit de gevangenbewaarder van zijn vader was. Charles klampt zich vast aan momenten die hij deelt met jeugdvriendin Opal. Oakland, 2018. Opal Viola Victoria Bear Shield, een kleindochter van Charles en Opal, zorgt zo goed als ze kan voor de drie zoons van haar aan alcohol verslaafde zus. Opal is al even zoekend. Zij experimenteert met rituelen en peyote, een hallucinerende cactus, op zoek naar een manier om de mentale wonden van haar familie te genezen.
Uitgeverij Meulenhoff 368 blz. € 24,99 (e-boek € 7,99)
Advocaat Bob Burgess is verstrikt geraakt in een moordzaak waardoor heel Crosby in rep en roer is. Hij is sinds een tijdje ook goed bevriend met schrijfster Lucy Barton. Tijdens hun wekelijkse wandeling praten ze over hun levens, hun angsten, de dingen waar ze spijt van hebben, wat had kunnen zijn. Lucy wordt eindelijk voorgesteld aan de iconische Olive Kitteridge. In het seniorenflatje van Olive vertellen ze elkaar verhalen over de levens van mensen die ze hebben gekend.
Uitgeverij Atlas Contact 336 blz. € 24,99 (e-boek € 7,99)
Leest Mieke: Dagen als vreemde symptomen van Leonieke Baerwaldt.
Meldingen